Historia O szkole Prawa i obowiązki ucznia Nasz Patron Hymn szkoły

NASZA SZKOŁA

Obecnie nasza szkoła kształci 510 uczniów. Dzieci mogą korzystać z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych. Szkoła oferuje uczniom liczne koła zainteresowań, koła przedmiotowe, sportowe i wiele innych możliwości spędzania wolnego czasu. Dobrze przygotowane grono pedagogiczne sprawia, że nasza szkoła z roku na rok uzyskuje wyższe wyniki w różnych konkursach, od szczebla miejskiego do ogólnopolskiego. Nasi uczniowie kończąc szkołę przygotowani są do podjęcia nauki w gimnazjach, w których również odnoszą wiele sukcesów.

Szkoła zapewnia rozwój nauczycieli, przez możliwość dokształcania, podnoszenia kwalifikacji oraz jest miejscem coraz efektywniejszej pracy dydaktycznej.

Obecnie prowadzimy zajęcia w oddziale "0". W szkole znajdują się trzy pracownie informatyczne, w których uczniowie poznają tajniki nowoczesnego sprzętu, zapoznają się z pracą komputerów, a stały dostęp do Internetu jeszcze w większym stopniu daje im szansę na poznawanie i rozwijanie swoich zainteresowań. Dużym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli cieszy się pracownia medialna ze stałym dostępem do internetu.

Świetlica „ U Maciusia ”zapewnia dzieciom fachową i bezpłatną opiekę w godzinach od  7.00 do 16.00.

Atutem naszej świetlicy jest bardzo duża powierzchnia , dzięki której dzieci czują się swobodnie. Posiadamy również gabinet komputerowy, salę do zajęć indywidualnych, szatnię, łazienkę.

Szczególną opieką otoczone są dzieci  z klas I / odprowadzane są do klas przed lekcjami oraz do stołówki szkolnej /.

Wychowawcy świetlicy prowadzą interesujące zajęcia :

Ø      gry i zabawy ruchowe,

Ø      małe formy teatralne ,

Ø      plastyczno-techniczne,

Ø      korekcjjno-konpensacyjne,

Ø      edukacyjne gry komputerowe,

i inne....

Dla rodziców naszych wychowanków oraz środowiska lokalnego organizujemy szereg spotkań okolicznościowych.

Zajmujemy również czołowe miejsca w konkursach z zakresu małych form teatralnych

w   Zgorzelecu .

Na terenie szkoły istnieje od wielu lat punkt pierwszej pomocy, gabinet pielęgniarki zapewnia uczniom pierwszą pomoc w sytuacjach zdrowotnych .

Szkoła regularnie rozwija własną infrastrukturę, przeprowadza kolejne remonty, które sprawiają, że stajemy się bardziej atrakcyjni i nowocześni. Wystarczy spojrzeć na obecny stan łazienek, korytarzy, które sprawiają, że szkoła nasza staje się drugim domem dla naszych uczniów.

Dyrektorem szkoły jest  p. Dorota Wilczyńska-Woś, która ustawicznie poprawia warunki szkoły, sanitariaty,  dokonuje remontów sal lekcyjnych. Pod opieką pani dyrektor Doroty Wilczyńskiej-Woś, szkoła jest coraz lepiej wyposażona, staje się bliższa nauczycielom, rodzicom, i dzieciom. Nasze grono pedagogiczne nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i wykształcenie. Mury naszej szkoły opuściło około 10.000 absolwentów, a pracowało z nimi około 297 nauczycieli

Kadra nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu

Dyrektor mgr Dorota Wilczyńska-Woś