PSYCHOLOG

W CZASIE PANDEMII

Rodzicu, uczniu, nauczycielu - kilka słów do Was.

Nauka zdalna to wyzwanie dla każdego dlatego zachęcam do wyrozumiałości, empatii i zrozumienia każdej ze stron.

Wszyscy w tym czasie borykają się z trudnościami. Nasze zachowanie i współpraca może zapewnić nam bezstresowe i łagodne zakończenie tego trudnego dla wszystkich roku szkolnego.

Podstawa programowa nauczycieli obliguje do egzekwowania wiedzy, obowiazek szkolny obliguje do aktywnej i systematycznej pracy na lekcjach ucznia. Rodzic zobligowany jest przez Państwo do zapewnienia dziecku edukacji a szkoła zobligowana jest do monitoringu jego przebiegu i informowaniu o wszelkich zakłóceniach w procesie dydaktycznym.

Każdy z pracowników szkoły wspiera uczniów w jego prawidłowym rozwoju i zapewnia wsparcie rodzicom w przezwyciężaniu domowych trudności  -  jednak bez pełnej współpracy z wychowawcą, pedagogiem, psychologiem w sytuacjach niewyjaśnionych nieobecności ma obowiazek powiadomić współpracujące instytucje dla dobra dziecka. Zachęcam do kontaktu ze specjalistami i wychowawcą w celu opracowania wspólnego systemu działania na rzecz Państwa dziecka.

Kontakt do specjalistów : poniedziałek-piatek 8:00 - 14:30 tel. 519836739.

W Polsce powstało wiele miejsc wsparcia dla potrzebujących zarówno dzieci jak i dorosłych