55LECIE WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „Bądźmy przyjaciółmi przyrody" kl III „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”. Ach te tęgie umysły! Konkurs Recytatorski Powiatowe Zmagania Humanistyczne X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY Piknik ekologiczny Miejski Konkurs Wielkanocny XII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Ekologiczny Klas V IV Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego The World of English

2011/2012

„20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”.

Dnia 28 lutego 2012r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu odbyły się miejsko – gminne eliminacje XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego ph „ 20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”. Celem konkursu była edukacja dzieci i młodzieży na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku wystąpienia wszelkiego rodzaju zagrożeń w czasie prowadzenia działań ratunkowych przez służby ratownicze.

Do konkursu przystąpiły dwie szkoły  podstawowe i trzy gimnazja ze Zgorzelca dostarczając 36 prac plastycznych. Komisja konkursowa wybrała 15 prac w trzech kategoriach wiekowych, które będą reprezentowały nasze miasto.

I grupa: 5 – 8 lat

I miejsce: Martyna Cebula – SP nr 3, Zgorzelec

II miejsce: Karolina Grabek – SP nr 3, Zgorzelec

III miejsce: Maja Swacha – SP nr 3, Zgorzelec

Wyróżnienie otrzymała Julia Makowska – SP nr 3, Zgorzelec oraz Damian Kartuszewski – SP nr3 , Zgorzelec.

II grupa: 9 – 12 lat

I miejsce: Katarzyna Cichoń – SP nr 3, Zgorzelec

II miejsce: Alicja Brzozowska – SP nr 3, Zgorzelec

III miejsce: Michał Groch – SP nr 5, Zgorzelec

Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Kwiatkowska – SP nr 3, Zgorzelec oraz Aleksandra Romel - SP nr 3, Zgorzelec.

III grupa: 13 – 16 lat

I miejsce: Monika Wierzbicka – Gimnazjum nr 2, Zgorzelec

II miejsce: Krzysztof Wosinek – Gimnazjum nr 1, Zgorzelec

III miejsce: Marta Masłowska – Gimnazjum nr 1, Zgorzelec

Wyróżnienie otrzymał Przemysław Przybylski – Gimnazjum nr 2, Zgorzelec oraz Mateusz Fajkowski – SP nr 5, Zgorzelec.

29.02.2012r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Pana Rafała Gronicza- Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Honorowymi gośćmi uroczystości byli:
  • p. Radosław Baranowski – w-ce Burmistrz Miasta Zgorzelec,
  • p. Mariola Radzik – Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz
  • przedstawicielki Powiatowej Straży Pożarnej. Które obdarowały obficie dzieci słodkościami.

Gospodarzem uroczystości była p. Dorota Wilczyńska – Woś – Dyrektor SP nr 3 w Zgorzelcu.

Beata Michalczuk – Walczak
Agnieszka Sułkowska