55LECIE WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „Bądźmy przyjaciółmi przyrody" kl III „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”. Ach te tęgie umysły! Konkurs Recytatorski Powiatowe Zmagania Humanistyczne X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY Piknik ekologiczny Miejski Konkurs Wielkanocny XII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Ekologiczny Klas V IV Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego The World of English

2011/2012

Ach te tęgie umysły!

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

Ach te tęgie umysły!

15 marca 2012r. odbył się Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny”. Głównym organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, zwane dalej TUWiNM, z siedzibą w Toruniu.

Konkurs miał na celu popularyzację matematyki wśród uczniów zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu w konkursie wzięło udział 74 osoby , które reprezentowały następujące kategorie wiekowe:
Żuczek – klasy drugie – 24 osoby
Maluch – 24 osoby - klasy trzecie : 11 osób i klasy czwarte : 13 osób
Benjamin – 26 osób – klasy piąte: 18 osób i klasy szóste: 8 osób.

Konkurs miał charakter jednorazowego testu, który w kategorii „ Żaczek” zawierał 21 pytań o różnym stopniu trudności. Test konkursowy w kategorii „ Maluch” zawierał 24 zadania również o różnym stopniu trudności. Natomiast w kategorii „ Benjamin” test konkursowy zawierał już 30 pytań o różnym stopniu trudności.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe łamigłówki.