Jutro idę do szkoły Jesteśmy Polakami Atrakcje na wycieczce do Straży Granicznej Skąd się biorą dźwięki? Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej OSZCZĘDZAMY, BO WARTO.

Jutro idę do szkoły

To nowy projekt unijny w ramach Działania 3.3.4 Programu

Operacyjnego Kapitał Ludzki  do którego przystąpiła nasza szkoła.

W województwie dolnośląskim zakwalifikowało się do niego tylko

20 placówek.

Celem projektu jest:

• poprawa jakości kształcenia dzieci w oddziale przedszkolnym poprzez modernizację treści i metod kształcenia
  • oraz opracowanie i wdrożenie innowacyjnego programu edukacji przedszkolnej ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju umiejętności matematyczno-przyrodniczych w edukacji przedszkolnej.

W wyniku realizacji projektu zapewniamy  atrakcyjne formy i metody pracy z dziećmi w edukacji przedszkolnej poprzez realizację innowacyjnego programu wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem narzędzi informatycznych w roku szkolnym 2013/2014.

Oddział przedszkolny zostanie wyposażony w nowoczesny zestaw multimedialny (tablica, projektor, laptop, wizualizer).

Każde dziecko otrzyma zestaw bajecznie kolorowych zeszytów ćwiczeń, kolorowanek oraz możliwość pracy z wykorzystaniem narzędzi interaktywnych.

Także dla rodziców przedszkolaków zaplanowaliśmy wsparcie - otrzymają informator ułatwiający współpracę przy korzystaniu z multimediów.

Pracę z programem uatrakcyjni zestaw maskotek dla każdego oddziału przedszkolnego.

W naszej szkole nauczycielem wdrażającym ten program będzie pani mgr Teresa Kulesza.