Jutro idę do szkoły Jesteśmy Polakami Atrakcje na wycieczce do Straży Granicznej Skąd się biorą dźwięki? Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej OSZCZĘDZAMY, BO WARTO.

Jutro idę do szkoły

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej

Wycieczka do miejskiej biblioteki publicznej

Jak powstaje książka? O tym już wiedzą dzieci z grupy „ 0 a”, które w maju odwiedziły pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu.

W ramach realizacji tematu „ Interesujemy się czytaniem i pisaniem”, dotyczącego hasła programowego „ Odkrywanie znaczenia umiejętności czytania” z projektu „ Jutro idę do szkoły”, panie bibliotekarki : Genowefa Łaszczak , Grażyna Gaweł oraz Ewelina Janiak opowiedziały dzieciom nie tylko o swojej pracy, ale również o procesie powstawania książki.

Panie oprowadziły przyszłych czytelników po bibliotece wskazując miejsca przeznaczone wyłącznie dla nich, zapoznały dzieci z księgozbiorem biblioteki oraz kartoteką. Dzieciom przypomniane zostały zasady wypożyczania i korzystania z pozycji książkowych.

Największą frajdę sprawiło dzieciom oglądanie przestrzennych pozycji książkowych. Przyszli uczniowie pierwszej klasy otrzymali kolorowe zakładki do książek jako „ preludium” do podjęcia czytelniczych decyzji. Po powrocie do szkoły, dzieci zainspirowane bajką wysłuchaną w bibliotece, wykonały małe książeczki zawierające treść bajki. Podsumowaniem omawianej tematyki było obejrzenie bajki pt. „ Koszmarny Karolek czyta książkę” oraz prezentacji multimedialnej dotyczącej historii powstania książki.