Jutro idę do szkoły Jesteśmy Polakami Atrakcje na wycieczce do Straży Granicznej Skąd się biorą dźwięki? Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej OSZCZĘDZAMY, BO WARTO.

Jutro idę do szkoły

OSZCZĘDZAMY, BO WARTO.

Każdy z nas dobrze wie, jaką wartość mają pieniądze. Ale oszczędzać można nie tylko w tej kategorii. Podczas zajęć dydaktycznych nauczyliśmy się racjonalnie gospodarować materiałem. Wykorzystujemy każdy nawet najmniejszy jego skrawek, a po obejrzeniu filmu „Jak powstaje papier?”, zaczęliśmy wysuwać przypuszczenia, co się stanie, jeśli na świecie zabraknie lasu? Wykonując plakat plastyczny dotyczący zakupów w markecie Kaufland, jego dyskontowych cen oraz świeżego i konkurencyjnego towaru, dzieci miały możliwość wykazania się w dziedzinie oszczędności materiałowej. Rozwijając swoją postawę przedsiębiorczości, udaliśmy się do marketu Kaufland w Zgorzelcu. Przywitała tam nas Pani Maria Chmara – Dyrektor w/ w marketu, która w asyście Pani Agnieszki Kluz- kierownika działu przemysłowego oraz Pani Urszuli Pawlak- przeprowadziła dzieci przez wszystkie działy marketu. Mali uczniowie zapoznali się z niektórymi tajnikami handlu oraz skorzystali z okazji samodzielnego i przemyślanego zakupu zdrowej żywności. W wyśmienitych humorach opuściliśmy następnie market, aby w szkole omówić problem związany z racjonalnym operowaniem materiałem, pieniędzmi jak i czasem.