Dzień Przyjaciół Lasu

Nasza szkoła w kwietniu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Dzień Przyjaciół Lasu". Jest to akcja mająca na celu przybliżenie wszystkim wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają.

Na pierwszy etap akcji wykonaliśmy:
- klasy I-III prace plastyczne na temat "Drzewa Naszych Lasów"
- klasy IV-VI prezentacje multimedialne na temat "Kto Jest Przyjacielem Lasu".
   Dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne polskich drzew. Mieliśmy poważny problem z wyborem jednej, najpiękniejszej i oryginalnej pracy. Również młodzież z klas starszych świetnie  spisała się wykonując swoje dzieła. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji, przedstawiciele klas wyłonili najciekawszą pracę, którą przesłaliśmy do organizatorów konkursu.
  W ramach akcji nawiązalismy współpracę z uczniami z Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu. Pod kierunkiem nauczycieli : pani Krystyny Pogłódek i pani Małgorzaty Tabiś wspólnie przygotowaliśmy apel poświęcony polskim drzewom oraz przedstawienie teatralne. Gościem honorowym był leśnik z Nadleśnictwa Pieńsk - pan Lucjan Lubecki. Opowiadał ciekawostki z życia mieszkańców lasu, jak dbać o drzewa i zwierzęta. Zainteresował dzieci swoim zawodem prezentując historie związane z bezpośrednim kontaktem z dzikami czy bobrami.
Zadowoleni i pełni wrażeń ze wspólnego dzieła, planujemy i w przyszłym roku nawiązać tak owocną współpracę.
M. Tabiś