Teatr "Ale - Draka"

Kolejny sukces odnosi Teatr „A – le Draka” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu.

Grupa istnieje trzeci rok przy Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu. Aktorami są uczniowie klas II – V. Grupa brała udział w przeglądach, ogólnopolskich festiwalach teatralnych oraz międzynarodowych konkursach w Jeleniej Górze, Chojnowie, Lubaniu i Zgorzelcu. Ma za sobą dwie premiery, trzykrotnie była wyróżniana i nagradzana na różnych festiwalach teatralnych. Największym sukcesem grupy było III miejsce w konkursie teatralnym w Jeleniej Górze (2014 rok). W tym roku (2015) udało się powtórzyć to wielkie osiągnięcie. Grupa teatralna 27 maja 2015r zajęła III miejsce na Międzynarodowych Dziecięco – młodzieżowych konfrontacjach teatralnych „TEATRRRAŁKI” w Jeleniej Górze. Spektaklem „O chciwym Achmedzie” zachwycili zarówno publiczność jak i jurorów. Spektakl ten powstał w oparciu o tekst Anny Świrszczyńskiej i był próbą zabawy słowem i ruchem. Trudnością jego były krótkie fragmenty tekstów, które układają się w formę puzzli. Dla dzieci przedstawienie jest zabawą i radością bycia na scenie, a tekst to tylko pretekst do tej zabawy.

Aktorzy: „A – le Draka”: Natalia  Bleichert, Paulina  Błauciak, Tatiana Byczek, Gałach Zuzanna, Zuzanna Gołębiewska, Iga Kazimierska, Martyna Kazimierska, Weronika Łabędź, Zofia Pawłowicz, Paweł Sułkowski, Michał Szczepański, Filip Witkowski,
Scenariusz: Agnieszka Sułkowska na podstawie tekstu Anny Świrszczyńskiej pt.: „O chciwym Achmedzie”.

Reżyseria: Agnieszka Sułkowska, Beata Błauciak.
Opieka artystyczna : Aneta Ćwieluch.