SPOTKANIE Z POLICJĄ

Cyberprzemoc, czyli nowy problem wśród dzieci

Cyberprzemoc to przemoc rówieśnicza z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Technologie te to głównie: Internet, komputer i urządzenia mobilne takie jak telefony komórkowe oraz tablety. Problem ten niesie ze sobą często tragiczne w skutkach konsekwencje.

W klasie, szatni, świetlicy, na stołówce, czy boisku szkolnym co raz częściej dochodzi do aktów przemocy z użyciem telefonów komórkowych lub Internetu np. za pośrednictwem portali społecznościach.

Cyberprzemoc to jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń dla dziecka. Informacja w Internecie rozprzestrzenia się błyskawicznie, a grono widzów lub świadków upokorzenia rośnie w tempie zastraszającym. Co raz częściej ta forma znęcania się niesie ze seba tragiczne w skutkach konsekwencje.

W związku z tym w ubiegłym tygodniu zgorzelecka policja spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej numer 3 w Zgorzelcu. Uczniowie zostali zapoznani z definicjami związanymi z cyberprzemocą, mogli też poznać konsekwencje prawne grożące w przypadku dopuszczenia się czynów określonych w prawie jako "cyberprzemoc".

Powiedzmy STOP cyberprzemocy!