STRONA GŁÓWNA GODZINY OTWARCIA DZIAŁALNOŚĆ BIBLIOTEKI ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI PRACA PEDAGOGICZNA PROJEKT ,,KSIĄŻKA MOICH MARZEŃ" BIBLIOTEKA MULTIMEDIALNA NOWOŚCI

PRACA PEDAGOGICZNA

Praca z czytelnikiem-uczniem była realizowana ma lekcjach z przysposobienia czytelniczo – informacyjnego także przy pomocy Internetu. Celem tych lekcji było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, literackich, utrwalenie nawyków obcowania z książką i czasopismem jak również wdrożenie uczniów do samodzielnego poszukiwania, selekcjonowania i oceniania przydatności materiałów edukacyjnych w Internecie.

W I półroczu przeprowadzono 35 lekcji bibliotecznych według opracowanego harmonogramu. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży oraz aktywnego odbioru dóbr kultury uczono poprzez przybliżanie sylwetek i twórczości pisarzy, a także tradycji naszego kraju.

W tym celu przygotowano następujące gazetki ścienne i wystawy okolicznościowe:

• Narodowe czytanie trylogii Sienkiewicza – wystawa
  • Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych
  • Wanda Chotomska – 85 rocznica urodzin
  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – wystawa w „Pokoju Baśni”
  • Jesień w poezji
  • Lucy Montgomery – 140 rocznica urodzin pisarki – wystawa
  • O Świętym Mikołaju – gazetka
  • Książka pod choinkę – wystawka
  • Moja ulubiona książka – wystawa prywatnych książek uczniów

W bibliotece szkolnej działa Aktyw Biblioteczny składający się z Łączników Klasowych (uczniowie kl. IV-VI), którzy prowadzą zeszyt aktywności czytelniczej.

Prężnie działa także Koło Miłośników Książki, w którym to uczniowie pracuję w sekcji dekoratorskiej i porządkowo-konserwatorskiej.

Najaktywniejsi uczniowie  Koła Miłośników Książki:

• Konwińska Aleksandra – kl. IVa
  • Dolińska Roksana – kl. IVa
  • Posłuszna Laura – kl. IVc
  • Marcinkowska Alina – kl. Vb

W bieżącym półroczu biblioteka szkolna po raz kolejny włączyła się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tą cykliczną akcję poprzedziła akcja „narodowe Czytanie”, które odbyło się 05.09.2014r. w świetlicy szkolnej, która została przygotowana prze polonistkę p. Małgorzatę Kolasę i nauczyciela-bibliotekarza p. Krystynę Nowocień.

Po odczytaniu listu intencyjnego Prezydenta RP przez Panią dyrektor D. Wilczyńską, uczniowie i nauczyciele wspólnie czytali fragmenty trylogii H. Sienkiewicza.

29 IX – Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania – wspólne czytanie bajek w „pokoju baśni” przez

dzieci ze świetlicy szkolnej

17 X  – Czytanie książki „Reksio – wielka księga przygód” dla dzieci ze świetlicy szkolnej

24 X  – W „pokoju baśni” uczniowie z Koła Miłośników Książki czytali najmłodszym dzieciom