,,SZKOŁA Z KLASĄ 2.0" DEBATA SZKOLNA KODEKS 2.0 TYDZIEŃ CZYTANIA GALERIA I AUDIOBOOKI TRZYMAJ FORMĘ

TYDZIEŃ CZYTANIA

RELACJA Z TYGODNIA CZYTANIA

Tydzień czytania w naszej szkole odbył się w dniach 8 – 12.12.2014. O akcji informowały dzieci i rodziców plakaty rozwieszone na korytarzach szkoły. Włączyli się uczniowie z wszystkich klas.

• Dzieci z klas młodszych wykonały prace plastyczne o swoich ulubionych bajkach oraz zaprojektowały wzory okładek konkretnych pozycji czytelniczych: książek lub bajek.

• W bibliotece szkolnej powstała wystawa ulubionych książek czytanych przez dzieci. Uczniowie pod opieką nauczycieli odwiedzali bibliotekę, aby zapoznać się z aktualnymi, poczytnymi książkami.

• Chętni uczniowie klas IV-V czytali głośno na lekcjach młodszym kolegom i koleżankom z klas I-III. Oczywiście wcześniej ułożony został harmonogram „spotkania z książką”. Uczniowie klas starszych przynosili swoje propozycje ciekawych lektur. Czasami dzieci prosiły o konkretne pozycje do czytania.

• Kolejnym miejscem szerzenia czytelnictwa w szkole była świetlica szkolna. W „Sali baśni”, w której od lat dzieci słuchają książek czytanych przez nauczycieli, rodziców również odbyły się miłe spotkania przy „lekturze” czytanej przez starszych uczniów w szkole.

• Uczniowie klas VI zdecydowali, iż utworzą audiobooki, które umieszczą na stronie internetowej szkoły.

Miejsce działalności

Działania

Odpowiedzialni

Sale lekcyjne