PROGRAM MAŁY MISTRZ ,,MAŁY MISTRZ" W TRÓJECZCE SPRAWNOŚC TANCERZA

MAŁY MISTRZ

,,MAŁY MISTRZ" W TRÓJECZCE

Mały Mistrz w Trójeczce

Dzieci z klasy 1e chętnie uczestniczą w lekcjach z wychowania fizycznego. Mają bardzo dobrą kondycję fizyczną. Ale jak ją zmierzyć? W bardzo prosty sposób. Uczestnicząc w programie MAŁY MISTRZ dzieci poddane są różnym specjalnie przygotowanym testom sprawności, które w łatwy sposób pomagają określić poziom kondycji fizycznej uczniów.

Ideą przewodnią programu jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności w 6 kategoriach:

1.rowerzysty – turysty

2.gimnastyka – tancerza

3.saneczkarza – narciarza – łyżwiarza

4.lekkoatlety

5.piłkarza

6.pływaka – wodniaka

Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności ruchowych, otrzymują odpowiedni znaczek, który wlepiają do swojej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.

Do tej pory uczniowie przeszli następujące próby sprawności fizycznej:

• Zwis na drążku- wykonany na metalowym poziomym drążku. Próba polegała na wytrzymaniu jak najdłużej zwisu na drążku o ramionach ugiętych w stawach łokciowych.
  • Bieg 10 x 5m – dziecko stało przed linią startu. Po komendzie „ start” biegło jak najszybciej do drugiej linii, wytracało prędkość i równocześnie przekraczało ją obiema stopami, rozpoczynając bieg z powrotem do linii startu.
  • Marszobieg na dystansie 600 m- dziecko stało w pozycji wykrocznej z jedną stopą wysuniętą i ustawioną tuż przed linią startową. Na sygnał dzieci pokonywały dystans w jak najkrótszym czasie.

Wyniki prób minitestu sprawności fizycznej nauczyciele realizujący program przekazali do Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej za pomocą internetowej.