INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY WIZYTA KOSZYKARZY ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ!!! 14 X DZIEŃ EDUKACJI PO RAZ 3 BIJEMY REKORD ! OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ZABAWA ANDRZEJKOWA WYSTAWA O KORCZAKU Mikołaj w naszej szkole KONCERT UCZNIÓW PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ JASEŁKA KONCERT ZABAWY KARNAWAŁOWE 2016 ŚWIĘTO SZKOŁY AKCJA ,,CZYTANIE NIE TYLKO NA DYWANIE" ZAKOŃCZENIE III KLAS UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIE KLAS VI

JASEŁKA

Jest taki dzień

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów i nauczycieli. Nie inaczej było i w tym roku. 22 grudnia 2015r. piękna scenografia wprowadziła zebranych gości – Pana Piotra Konwińskiego – Burmistrza Miasta Zgorzelec, Panią Dorotę Wilczyńską – Woś – Dyrektora SP nr 3, Panią Małgorzatę Posioł i Marzenę Bartczak – Wicedyrektorów SP nr 3, rodziców, społeczność uczniowską oraz wszystkich pracowników szkoły – w świąteczny nastrój. O miłą atmosferę i dobrą zabawę słuchową zadbali zdolni aktorzy reprezentujący klasę 2e oraz chór szkolny Poziomeczki. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa, którzy szukali miejsca do schronienia na noc. Po bezowocnych poszukiwaniach, znaleźli w końcu schronienie w ubogiej stajence. I właśnie tutaj przybyli pastuszkowie, aby skłonić się nisko małemu dzieciątku. Tutaj też swój hołd i dary złożyli trzej mędrcy świata. Całość przedstawienia przeplatana była pastorałkami śpiewanymi przez uczniów klasy 2e oraz dziewczyny ze szkolnego chóru. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, ich rodziców i nauczycieli opłaciło się , gdyż przedstawienie wywarło ogromne wrażenie i poruszenie wśród publiczności.

ZAPRASZAMY DO GALERII