ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK ZBIÓRKA BATERII WOŚP2019 ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W DŁUŻYNIE 2019 SZKOŁA PAMIĘTA SZKOLNA AKCJA "PSU NA BUDĘ" 2023r. Tekstowa podstrona

TRWAJĄCE

ZBIÓRKA BATERII

Selektywna zbiórka baterii w naszej szkole

Bateria to zmagazynowana energia chemiczna zamieniana w energię elektryczną. Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione substancje są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź - co gorsza - na dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego też należy je oddzielać od zwykłych śmieci poprzez segregację „u źródła”, czyli bezpośrednio po ich wykorzystaniu.

Nie zapominaj o „ukrytych” bateriach.

Baterie są wszędzie tam, gdzie możesz usłyszeć dźwięk i/lub zobaczyć światło, a więc w zabawce, kartce pocztowej, budziku, latarce, aparacie fotograficznym itp. Czasami baterii tych nie można ani wymienić na nowe, ani usunąć. Dlatego w procesie utylizacji cały produkt traktowany jest jako odpad niebezpieczny. Pamiętaj o tych przedmiotach i nie wyrzucaj ich do pojemnika na śmieci wraz z innymi odpadami. Zbieraj zużyte baterie do oddzielnych pojemników. W ten sposób zadbasz o środowisko.

W naszej szkole zbieramy zużyte baterie .

Przynoś zużyte baterie do szkoły i wrzucaj do pojemnika, który znajduje się na I piętrze przy sklepiku lub gromadź baterie w klasie w wyznaczonym przez wychowawcę miejscu . Jeżeli umieścicie baterie w woreczku razem z informacją o swoim imieniu i nazwisku,klasie możecie liczyć na nagrodę indywidualną lub zbiorową. Za każdy zebrany kilogram baterii nasza szkoła otrzyma 1 punkt, a zgromadzone punkty możemy także zamienić na nagrody: pomoce naukowe, sprzęt sportowy i elektroniczny itp.

Pamiętaj!
Zbierając baterie, dbasz o środowisko,w którym żyjesz.
Nic nie tracisz, a możesz jedynie zyskać.Pomyśl o tym.

W roku szkolnym 2015/2016 zebraliśmy

566 kg baterii i tym samym zdobyliśmy tytuł

,, Mistrza Polski''

Wolontariusza o najmocniej bijącym sercu bateryjnym

I Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Edukujemy-Pomagamy w grupie konkursowej

,, Pomagamy-jak szlachetne pszczółki''

Dziękujemy za wspaniałą ekologiczną postawę i chronienie środowiska naturalnego oraz wsparcie dla SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce.

Beata Michalczuk-Walczak