XVI Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY MIĘDZYNARODOWY KANGUR MATEMATYCZNY 2017 SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS IV-VI MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY 25-LAT PSP POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "ENGLISH DAY" KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III Powiatowy Konkurs Recytatorski klas I-III KONKURS O NOWOWIEJSKIM IV MARATON MATEMATYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY "hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" XIII Regionalny Konkurs Przyrodniczy /etap szkolny/ XIII Regionalny Konkurs Przyrodniczy /etap rejonowy/ XIII Regionalny Konkurs Przyrodniczy / finał/ XI MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY MŁODY MATEMATYK KONKURS WIEDZY O FELIKSIE NOWOWIEJSKIM XV POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „The World of English” SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY KLAS III

KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY

Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym, organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze i obejmuje swoim zasięgiem całe byłe województwo jeleniogórskie.

I etap odbył się dnia 20.03.2017r. i brało w nim udział 30 uczniów klas IV – VI z naszej szkoły. Reprezentantami w etapie Rejonowym, który odbył się w Opolnie Zdrój byli: Paweł Sułkowski – kl. V, Igor Budziński – kl. VI, Hubert Gładysz – kl. VI oraz Hanna Kobzik – kl. IV. Uczniowie rozwiązywali test, składający się z 30 pytań w zakresie form ochrony przyrody oraz musieli rozpoznać chronione gatunki roślin i zwierząt. Poziom konkursu był wysoki, o czym świadczy dogrywka między 6 uczniów, którzy uzyskali taką samą ilość punktów. Uczeń Paweł Sułkowski zajął I miejsce w Rejonie, co umożliwiło mu przejście do III etapu konkursu – finału regionalnego.

Paweł Sułkowski, w ramach finału regionalnego, w nagrodę za wysoką pozycję w konkursie pojechał na dwudniową wycieczkę do Świeradowa i Szklarskiej Poręby. W czasie wyjazdu przeprowadzono kolejny test przyrodniczo – ekologiczny. Na drugi dzień odbył się ostatni etap konkursu, podczas którego najlepszych 10 osób z 25 finalistów odpowiadało na 11 pytań. W całym konkursie, obejmującym 3 etapy, wzięło udział 1044 uczniów. Po podliczeniu punktów z etapu pisemnego i ustnego Paweł Sułkowski zajął II miejsce w XIV Regionalnym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym. Jest to rewelacyjny wynik – wielkie gratulacje dla Pawła.

Życzymy dalszych sukcesów!!!