55LECIE WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „Bądźmy przyjaciółmi przyrody" kl III „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”. Ach te tęgie umysły! Konkurs Recytatorski Powiatowe Zmagania Humanistyczne X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIELKANOCNY Piknik ekologiczny Miejski Konkurs Wielkanocny XII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Ekologiczny Klas V IV Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego The World of English

2011/2012

Powiatowe Zmagania Humanistyczne

„W świecie ducha i materii” pod takim hasłem 22 marca w Miejskim Domu Kultury odbyły się zmagania dzieci i młodzieży w VI Powiatowych Zmaganiach Humanistycznych.

Organizatorem turnieju była Filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu funkcjonująca przy Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa.

Zasady konkursu od kilku lat pozostają niezmienne. Także i tym razem dzieci i młodzież z 14 szkół spotkała się, aby rozegrać turniej dramy oraz turniej wiedzy. Jury oceniając grupy dramy wzięło pod uwagę różne kryteria: dobór tekstu, interpretację utworu czy oryginalność występu. Natomiast w turnieju wiedzy szczególny nacisk położony był na przygotowanie się merytoryczne uczniów z epoki romantyzmu.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom: firmie „SOLEY-ARECA” Stacje Paliw z siedzibą w Sulikowie, firmie „INTERHURT” Sp. z o.o. w Zgorzelcu, oraz hipermarketowi „REAL” w Zgorzelcu, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców: statuetki i kosze ze słodyczami.
Laureaci VI Powiatowych Zmagań Humanistycznych:

- w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Zgorzelcu