XV Dolnośląski Festiwal Nauki ROK JANUSZA KORCZAKA 2012 KONKURS TOPIK ,,W KRAINIE ŁUŻYCKICH WÓD I MOKRADEŁ" XII POWIATOWY KONKURS BOŻONARODZENIOWY POŻEGNANIE SZÓSTOKLASISTÓW Zajęcia z Pierwszej Pomocy Niech się święci 3 Maja! Zabawy karnawałowe Jasełka Spotkanie z pisarką Święto Odzyskania Niepodległości Dzień Edukacji Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013. OGÓLNOPOLSKI KONKURS ,,MEDITEST OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY ,,Klio 2012" MIEJSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III ZAWODY PŁYWACKIE - nasze pływaczki najlepsze! ELIMINACJE SZKOLNE DO MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. ,,Twoja wiedza i czujka czadu w domu,tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu IX Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego klas I-III pod hasłem „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”.Etap szkolny SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS IV-VI ELIMINACJE MIEJSKIE XV EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO POWIATOWY TURNIEJ MATEMATYCZNY KLAS VI XI Rodzinny Konkurs Wielkanocn WIELKI FINAŁ AKCJI ,,SZCZEKAMY NA DOM" Miejski Konkurs Recytatorski klas I-III Finał Subregionalny Konkursu ,,Uczę się bezpiecznie żyć" XIII Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekologiczny klas V XI POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny MINI EURO FESTYN

KONKURS TOPIK ,,W KRAINIE ŁUŻYCKICH WÓD I MOKRADEŁ"

JESTEŚMY NAJLEPSI!

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Towarzystwem Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu.Uczniowie uzyskują wysokie miejsca w corocznych,tematycznych,przyrodniczych konkursach z zakresu wiedzy o bioregionie.

Hasło przewodnie tegorocznego konkursu to: ,,W krainie łużyckich wód i mokradeł".

Nie jest to łatwy konkurs,bo trzeba wykazać się gruntowną wiedzą z zakresu znajomości środowiska przyrodniczego najbliższego sąsiedztwa.

Pierwszy etap -powiatowy odbył się w Sulikowie dnia 26 października 2012 roku.Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów klas VI w składzie: Katarzyna Cichoń VIa,Kacper Cebulski VIc i Damian Jaśkiewicz VIc pod kierunkiem p. M.Tabiś.Drużyna ta uzyskała I miejsce.

Etap rejonowy odbył się 7 listopada 2012 r. w pięknym ośrodku edukacyjnym należącym do Nadleśnictwa Turoszów.Była to całodzienna wyprawa.Wszystkie zwycięskie drużyny ze szkół podstawowych,gimnazjalnych i średnich z trzech powiatów zmierzyły swoje siły w finale.

Po przydzieleniu sal uczniowie rozwiązywali bardzo trudne zadania,w ciągu 45 minut.Potem wszyscy udali się na wycieczkę w poszukiwaniu bobrów.Leśniczy opowiadał o zwyczajach tych zwierząt,rozpoznawalismy także ich miejsca przebywania,gatunki drzew oraz podziwialiśmy piękne miejsca w naszym regionie.

Po spacerze czekała nas niespodzianka w postaci ogniska z kiełbaskami,które zajadaliśmy z apetytem,ale nasze myśli wciąż błądziły wokół pytań konkursowych.

W końcu nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.Nie wierzyliśmy własnym uszom,gdy wyczytano Szkołę Podstawową nr 3 w Zgorzelcu.

Zajęliśmy I miejsce na etapie rejonowym.Cieszyliśmy się ogromnie.Otrzymaliśmy piękne książki i dyplomy.

Jesteśmy dumni z naszego sukcesu!

Opracowanie : p. Małgorzata Tabiś