Jutro idę do szkoły Jesteśmy Polakami Atrakcje na wycieczce do Straży Granicznej Skąd się biorą dźwięki? Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej OSZCZĘDZAMY, BO WARTO.

Jutro idę do szkoły

Jesteśmy Polakami

Tym razem zainteresował nas temat dotyczący naszej tożsamości narodowej – „ Jesteśmy Polakami”. Wyjaśnialiśmy, czym dla naszego kraju jest flaga i godło., zaznaczaliśmy na mapie konturowej Polski najważniejsze rzeki: Wisłę i Odrę. Rozmowa zainspirowana planszą demonstracyjną „Mapa Polski”, wymusiła na nas wirtualną podróż po kraju. Swoje wielkie podróżowanie rozpoczęliśmy od pierwszej stolicy – Gniezna. Poznaliśmy legendę o „ Lechu, Czechu i Rusie”, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi nazwa Gniezno. W następną podróż udaliśmy się do Krakowa, czyli drugiej stolicy Polski. Legenda mówi, że założył go legendarny władca Krak. Wysłuchaliśmy nagrania hejnału z Wieży Mariackiej na tablicy interaktywnej, układaliśmy puzzle najbardziej znanych zabytków Krakowa oraz obejrzeliśmy bajkę o „ Smoku Wawelskim”. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w obecnej stolicy Polski, czyli Warszawie, aby posłuchać legendy pt. „ Wars i Sawa”, Podróżując wirtualnie po zabytkach Warszawy odbyliśmy niezwykłą lekcję rytmiki dotyczącą zagadnienia „ Jesteśmy Polką i Polakiem”, odzwierciedliliśmy w formie plastycznej treść prezentowanych tematycznie utworów. To, co zapamiętaliśmy odzwierciedliliśmy na kartach pracy.