Dzień Logopedy

6 marca 2015r.

Dzień Logopedy w naszej szkole!

6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna. W Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej.

Zadaniem logopedii teoretycznej jest wskazywanie możliwości wykorzystania w praktyce badań, a także wprowadzanie metod i narzędzi służących diagnozowaniu wszelkich zaburzeń mowy. Zadaniem logopedii praktycznej (stosowanej) jest natomiast rozwijanie kompetencji językowej i komunikacyjnej oraz zapobieganie nieprawidłowościom przebiegu tego procesu.

Status zawodowy polskiego logopedy nie jest jednoznacznie uregulowany. Logopeda może być zatrudniony w oświacie i służbie zdrowia.

W naszej szkole w obchody tego święta zaangażowała się cała społeczność uczniowska. Każda klasa miała do wykonania jakieś zadanie –

wszyscy dobrze się bawili i języki swe ćwiczyli.

PATRZCIE I PODZIWIAJCIE!

Opracowała : mgr Alicja Iwanowska