Informacje ogólne Bieżące wydarzenia Kim jest logopeda? Kiedy i po co do logopedy? Terapia logopedyczna GALERIA 6 MARCA KONKURS PLASTYCZNY INNOWACJA Ćwiczenia logopedyczne do wykorzystania w domu GODZINY PRACY 2023/2024 6 MARCA 2024 DZIEŃ LOGOPEDY

LOGOPEDA

INNOWACJA

Zapraszamy do zapoznania się z formą innowacji „Mówię – migam, piszę – czytam, uczę się poprawnej komunikacji” autorstwa - logopedy Alicji Iwanowskiej

Zaproponowana innowacja znacznie wzbogaciła zajęcia terapii logopedycznej, której głównym celem jest nauka poprawnej artykulacji. Wprowadzona została wiedza na temat porozumiewania się ludzi niedosłyszących i głuchych, wprowadzone zostały znaki języka migowego. Celem zajęć było skolerowanie wszystkich form komunikacji w poprawną i płynną indywidualną zdolność porozumiewania się. Nadrzędną wartością zajęć była integracja dzieci w obrębie danej klasy uczniów z zaburzeniami procesu komunikacji werbalnej i percepcji słuchowej. W innowacji uczestniczyli uczniowie kl. IId do której uczęszcza dziewczynka z niedosłuchem i uczniowie kl. IIIe do której uczęszcza uczeń implantowany. Systematycznie uczestniczył w zajęciach także chłopiec z niedosłuchem z kl.V, który jest dzieckiem Coda tj. słyszące dziecko głuchych rodziców. Istotnym celem było także kształtowanie tolerancji, szacunku, empatii wobec osób niepełnosprawnych. Zajęcia zakończyły się sukcesem – uczniowie nauczyli się rozpoznawać, nazywać i migać kolory. Całość zamknęła się ciekawie ilustrowaną formą oraz krótkim filmem z piosenką o kolorze czerwonym. Zapraszamy do obejrzenia filmiku i podziwiania prac!

FILMIK   video-1497991707_(2).mp4

Mówię – migam, piszę – czytam, uczę się poprawnej komunikacji.”

Czerwone serduszko, co bije cichutko,

czerwony pomidor, co rośnie w ogródku.

Jabłuszka czerwone co w sadzie zbieramy,

i usta czerwone mej kochanej mamy.

Alicja Iwanowska

Czerwone serduszko,

co bije cichutko,

Czerwony pomidor, co rośnie w ogródku.

Jabłuszka czerwone, co w sadzie zbieramy,

I usta czerwone, mej kochanej mamy.

*Prace wykonane przez uczniów uczestniczących w innowacji tj. kl.IIb i/lub kl.IIIe