POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „The World of English”

Dnia 25.05.2016 w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu odbył się VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „The World of English”.

W konkursie udział wzięło 24 uczestników z następujących placówek:

- Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu

- Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu

- Zespół Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Zawidowie

- Szkoła Podstawowa w Biernej.

Komisja składająca się z nauczycieli- opiekunów uczestników z poszczególnych szkół oraz z organizatorów- nauczycieli języka angielskiego przyznała nagrody w czterech kategoriach wiekowych obejmujących klasy: III, IV, V, VI.

Konkurs odbył się w formie 60- minutowego testu leksykalno- gramatycznego, który był zróżnicowany odpowiednio dla każdego poziomu nauczania. Uczestnicy wykonywali zadania zamknięte związane ze znajomością form leksykalno- gramatycznych oraz elementów wiedzy o krajach anglojęzycznych. W klasach trzecich przewidziano również zadania otwarte. Testy zostały sprawdzone przez Komisję Konkursową. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Lista laureatów:

I miejsce: Natalia Szajewska