,,W krainie łużyckich wulkanów" REGIONALNY KONKURS

Co roku TOPiK w Zgorzelcu organizuje konkursy przyrodnicze o naszym regionie. W październiku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bioregionie pt. "W krainie łużyckich wulkanów".

Nasza szkołę reprezentowała drużyna trzyosobowa w składzie: Zofia Eckert, Jakub Jessa i Paweł Kędzior- uczniowie klasy 6 a.

Po sprawdzeniu wyników nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce, a tym samym przeszła do kolejnego etapu konkursu.

Dnia 21.11.2014 w Lubaniu odbył się Regionalny Konkurs Wiedzy o Bioregionie pt. "W krainie łużyckich wulkanów". Na konkurs przybyły najlepsze drużyny z trzech powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego o zgorzeleckiego. Do Centrum Edukacji Ekologicznej przybyli wszyscy uczestnicy konkursu. Po napisaniu pytań i zadań, dzieci pod opieką nauczycieli udali się do pobliskiego muzeum minerałów i ziemi lubańskiej oraz weszli na wieżę ratuszową, słuchając opowieści o historii miasta. Zmarznięci, ale zadowoleni uczniowie udali się do CEE , oczekując na ogłoszenie wyników. I tym razem uczniowie wykazali się szeroką wiedzą zajmując pierwsze miejsce. Otrzymali piękne nagrody książkowe, dyplomy, które wręczał burmistrz miasta Lubania. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla zwycięzców. Pragnę również gorąco podziękować panu Jessa za zaangażowanie i zorganizowanie wycieczki do kamieniołomów naszej drużynie. Z pewnością zdobyte wiadomości o naszym regionie pozostaną na długo w pamięci dzieci.