"Historia & historie" konkurs kreatywny

Konkurs Kreatywny dla dzieci młodzieży wokół Europa – Miasto Gőrlitz – Zgorzelec „Historia& Historie”.

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu wzięli udział w Konkursie Kreatywnym dla dzieci młodzieży wokół Europa – Miasto Gőrlitz – Zgorzelec „Historia& Historie”. Konkurs objęty jest patronatem Burmistrzów miast Gőrlitz i Zgorzelca. Prace mogły być wykonane indywidualnie albo grupowo. Można było wziąć udział w jednej z trzech kategorii. Napisać tekst (Pisanie), skonstruować coś (Majsterkowanie) lub namalować obraz (Malowanie). Dzieła będzie oceniać jury z Europa – Miasta Gőrlitz – Zgorzelec, a nagrody będą wręczane podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gőrlitz. Prace mogą być sprzedane na tym Jarmarku, a dochód zostanie przekazany jednej z organizacji charytatywnych, którą uczestnik wskazał w zgłoszeniu. Oprócz tego prace zostaną opublikowane w internetowym Kalendarzu Adwentowym stowarzyszenia FVKS.

Wytypowane klasy:

I „b” – 2

I „e” – 5

II „a” – 0

II „b” – 8

III „a” – 0

III „c” – 4

Termin nadsyłania prac to 10 listopada 2014r. Prace z naszej szkoły (19 uczniów) zostały dostarczone 7. 11.2014r. do stowarzyszenia FVKS w Gőrlitz.

1. Białokoz Wiktoria – I „b”

2. Wojtukiewicz Wiktoria – I „b”

3. Demczański Dawid – I „e”

4. Gieracka Zofia – I „e”

5. Pawlak Maria – I „e”

6. Wiekiera Adrian – I „e”

7. Ziółek Kinga – I „e”

8. Gałach Zuzanna – II „b”

9. Gazdecka Zuzanna – II „b”

10. Grymuza Zuzanna – II „b”

11. Hytry Małgorzata – II „b”

12. Kojtych Karolina – II „b”

13. Kulas Olga – II „b”

14. Nawrocka Klaudia – II „b”

15. Szajewska Natalia – II „b”

16. Bleichert Natalia – III „c”

17. Łabędź Weronika – III „c”

18. Sułkowski Paweł – III „c”

19. Teodorowicz Filip – III „c”

Opiekun konkursu: A. Sułkowska

Nazwiska i prace laureatów konkursu znajdują się na stronie www.konkursykreatywne.europastadt.org

W kategorii malowanie/rysowanie uczennice naszej szkoły zajęły miejsca

Natalia Szajewska II miejsce (klasa II b)

Małgorzata Hytry III miejsce (klasa II b)

W kategorii majsterkowanie uczennice naszej szkoły zajęły miejsca

Maria Pawlak II miejsce (klasa I e)

Wiktoria Białokoz III miejsce (klasa I b)

Pozostałe prace są umieszczone w kalendarzu adwentowym na tej stronie.

1. Wojtukiewicz Wiktoria – I „b”

2. Demczański Dawid – I „e”

3. Gieracka Zofia – I „e”

4. Wiekiera Adrian – I „e”

5. Ziółek Kinga – I „e”

6. Gałach Zuzanna – II „b”

7. Gazdecka Zuzanna – II „b”

8. Grymuza Zuzanna – II „b”

9. Kojtych Karolina – II „b”

10. Kulas Olga – II „b”

11. Nawrocka Klaudia – II „b”

12. Bleichert Natalia – III „c”

13. Łabędź Weronika – III „c”

14. Sułkowski Paweł – III „c”

15. Teodorowicz Filip – III „c”

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM I GRATULUJEMY LAUREATOM !