Miejski Konkurs Plastyczny

„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”

W dniu 9 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu odbył się Miejski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”.

Celem tegorocznej XVII edycji jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania  i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.

Konkurs ma za zadanie promować wiedzę o  bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy. Rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy.

Do Miejskiego Konkursu Plastycznego przystąpiły szkoły podstawowe i gimnazja. Prace oceniała powołana komisja konkursowa.

Wyróżnionym uczniom nagrody ufundował Pan Rafał Gronicz – Burmistrz Miasta Zgorzelec, a wręczał je Pan Radosław Baranowski – Wiceburmistrz.

Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych:

I grupa – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce – Paweł Sułkowski