KLASA 1A W KOMENDZIE POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ZGORZELCU Niezapomniany wyjazd uczniów z klasy VI a i VI d. Praga -Dvur Kralove

Niezapomniany wyjazd uczniów z klasy VI a i VI d. Praga -Dvur Kralove

Serce Czech – Złota Praga – to jedno z najczęściej odwiedzanych i najbardziej niezwykłych miast w Europie. Położona pośród wzgórz, w dolinie Wełtawy zachwyca zabytkami, kolorami i atmosferą. To miasto idealne do zwiedzania, większość ciekawych miejsc i zabytków znajduje się w niewielkiej odległości od siebie. Piękne centrum wpisane jest na listę UNESCO, magia Złotej Uliczki, zaułki Malej Strany, historyczny Wyszehrad, międzynarodowy gwar, tworzą niepowtarzalny nastrój. Najważniejsze i najciekawsze miejsca sprawią, że Praga zostanie w pamięci każdego na długo.

W Dvur Kralove znajduje się unikalny, jeden z największych w Czechach Ogrodów Zoologicznych, położony na terenie ponad 60 ha. Znajdziemy tu wiele ciekawych ekspozycji w pawilonach: Zwierząt Drapieżnych (lwy, tygrysy), Ptasi Świat, Świat Dinozaurów, Świat Flamingów, Okapi, Małpy, Orangutany, Wodny Świat, Świat Słoni i wiele innych.  Największą atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają liczne zwierzęta kopytne: różnego rodzaju antylopy, bawoły i zebry! Po tej części ogrodu poruszamy się piętrowym autobusem i z jego pokładu oglądamy zwierzęta.                               Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tej niesamowitej wycieczki.