WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26 w drugą niedzielę 2018 roku -14 stycznia.

Tegoroczny Finał był podporządkowany pozyskaniu środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie.

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 mln złotych.
Zbiórkę przeprowadzono na terenie całego miasta a Zgorzelecki finał WOŚP odbył się w CHR Plaza Zgorzelec. Odbyły się aukcje oraz różnego rodzaju występy artystyczne .

Szkoła Podstawowa nr 3 również uczestniczyła w tym wydarzeniu poprzez występ naszych muzycznie uzdolnionych uczniów z zespołu wokalnego TRÓJECZKI, a także występy taneczne, których reprezentantami byli m.in. nasi uczniowie.

MAŻORETKI tanecznym krokiem rozpoczęły 26 finał Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej.

Dziękujemy i gratulujemy!