X POWIATOWE DYKTANDO -LAUREACI DYKTANDO KONKURS Z WIEDZY MUZYCZNEJ „IGNACY JAN PADEREWSKI-KOMPOZYTOR I PATRIOTA” OLIMPUS sesja wiosenna 2017/2018 Miejski Konkurs Recytatorski I-III Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV - VII SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI I-III KONKURS RECYTATORSKI klas 7 i gimnazjum KONKURS WIELKANOCNY WYRÓŻNIENIE DLA TEATRU "ALE - DRAKA" Olimpus IV-VII XIV KONKURS PRZYRODNICZO - KRAJOZNAWCZY XVII KONKURS BOŻONARODZENIOWY POWIATOWY KONKURS WIEDZY O BIOREGIONIE pt. "W krainie łużyckich lasów".

X POWIATOWE DYKTANDO -LAUREACI

Znamy już laureatów X Wielkiego Dyktanda Powiatowego!

13 czerwca o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu odbyło się rozdanie nagród dla laureatów X Wielkiego Dyktanda Powiatowego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Zgorzelcu pod patronatem Burmistrza Miasta Zgorzelca Rafała Gronicza oraz Starosty Powiatowego Urszuli Ciupak.

Spośród 127 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych oraz młodzieży z liceów komisja konkursowa wyłoniła najlepszych w trzech kategoriach:

uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VI:

Lena Kusy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu

Vice Mistrz Ortografii

Laura Borukała ze Szkoły Podstawowej Tęcza w Zgorzelcu

ex aequo II Vice Mistrz:

Julia Kobyłt ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie i

Bartosz Sanoukphonh ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu

młodzież klas VII i gimnazjum:

Łukasz Jaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Sulikowie

Vice Mistrz Ortografii

Justyna Szponowska z Łużyckiej Szkoły Podstawowej w Zgorzelcu

II Vice Mistrz Ortografii

Michalina Jaunich ze Szkoły Podstawowej Cogito w Zgorzelcu

młodzież szkół średnich:

Wiktoria Otfinowska z Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu

Fundatorami nagród dla zwycięzców są: Burmistrz Miasta Zgorzelec, Starostwo Powiatowe, Sparkasse Goerlitz. Sponsorom serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w niełatwej sztuce poprawnego pisania.