INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY WIZYTA KOSZYKARZY ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ!!! 14 X DZIEŃ EDUKACJI PO RAZ 3 BIJEMY REKORD ! OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ZABAWA ANDRZEJKOWA WYSTAWA O KORCZAKU Mikołaj w naszej szkole KONCERT UCZNIÓW PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ JASEŁKA KONCERT ZABAWY KARNAWAŁOWE 2016 ŚWIĘTO SZKOŁY AKCJA ,,CZYTANIE NIE TYLKO NA DYWANIE" ZAKOŃCZENIE III KLAS UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIE KLAS VI

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!

Nie przypominają one poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami są młodsi uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający. Zaopatrzeni są jednak w losy z tabliczką mnożenia i tworzą Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Przepytują starszych kolegów ze szkoły, nauczycieli a nawet przypadkowych przechodniów – w parkach czy sklepach.

Każdy, kto odpowie poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymuje nagrodę – legitymację MT EXPERT, która może być miłą pamiątką dla dorosłych, a dla dzieci – niezwykłą motywacją do dalszej nauki! Poza tym, czy każdy z nas kiedyś w dzieciństwie nie marzył aby zamienić się rolami z dorosłymi?
Egzaminy mogą również przybierać formę konkursów szkolnych czy rozgrywek z kartami matematycznymi „Tabliczka mnożenia”.

Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów – przygotowują się przez ponad tydzień do głównego dnia obchodów Święta Tabliczki Mnożenia. Dzieci tworzą plakaty, rekwizyty i przypominają sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów matematycznych. Wszystko po to, aby potem egzamin zdać śpiewająco i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

25 września 2015 roku po raz drugi w naszej szkole, a po raz piąty ogólnie, odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłe "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Komisje Egzaminacyjne sprawdzały znajomośc tabliczki mnożenia młodych jak i starszych. Ten wyjątkowy dzień dla matematyki był poprzedzony zabawą z tabliczką mnożenia przez cały tydzień i nie tylko na matematyce, ale również i na innych przedmiotach. Na muzyce uczniowie układali piosenki na jej cześć, a na języku polski wiersz. Powstały też liczne plakaty na plastyce. W następnym roku również planujemy udział w akcji, więc tym którym w tym roku nie udało się uzyskać certyfikatu eksperta będa mieli szansę. GRATULUJEMY wszystkim, którzy uzyskali certyfikaty.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z TEGO DNIA