PSYCHOLOG

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU

W naszej szkole, w bieżącym roku (tj. 2018r.) ruszyła  pilotażowa akcja :

"Życzliwi to my uczniowie SP3".

W październiku śladami wielu instytucji do akcji zaprosiłam losowo wybrane klasy i poprosiłam o stworzenie "drzewka życzliwości", które było symbolem ich grupy,  silnych podstaw i głębokich korzeni, zawsze się "odradza" i kwitnie - życzliwość jest ponadczasowa. Wychowawcy pracowali z dziećmi nad stworzeniem fundamentu w swoim zespole klasowym - analizowali dotychczasową wiedzę, empatię i tworzyli klasowe dekalogi. Powstały przepiękne, przemyślane prace.

Jest fundament to można budować dom - bezpieczny, wrażliwy i wspierający.

Wybierano również symbolicznie - króla i królową życzliwości w swojej klasie - uczniowie demokratycznie podjęli decyzję, a psycholog wręczyła dyplomy i ordery...za rok wrócimy, całą szkołę życzliwością obdzielimy.

Akcja miała na celu: szerzenie pozytywnych treści, budowanie silnego zespołu, zachęcenie do wsparcia i pomocy innym, skupienia na pozytywach w każdym człowieku, uwrażliwienie na drugiego oraz jest kontrargumentem w zalewającej fali "hejtu".

21.11.2018 K.Bartusiak