DRUKARKA 3D LEGO EDUKACYJNE BricQ Motion Prime BOŻONARODZENIOWE OZDOBY 3D LEGO EDUKACYJNE SPIKE PRIME OKULARY VR SCOTTIE GO-GRA EDUKACYJNA SKRIKIT WIELKANOCNE OZDOBY 3D

SCOTTIE GO-GRA EDUKACYJNA

W styczniu 2024 r. na zajęciach z robotyki uczniowie korzystali z serii gier edukacyjnych Scottie Go, w których przyjazny kosmita przeżywa liczne przygody, podróżując swoim pojazdem. Pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach gracze zdobywali wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.

Pierwsze zajęcia z grą polegały na posegregowaniu wszystkich bloczków tekturowych w odpowiednich miejscach. Następnie po zainstalowaniu aplikacji można było przystąpić do kodowania. Programowanie odbywało się poprzez łączenie kolorowych bloczków oraz układanie z nich instrukcji w celu sterowania bohaterami gry i wykonywania wyznaczonych im zadań.

Tekturowe bloczki były układane na stole gracza jak puzzle - jeden pod drugim. Dzięki zastosowanemu w aplikacji innowacyjnemu systemowi rozpoznawania obrazu (technologia Rozszerzonej Rzeczywistości), mogły zostać z pomocą kamery urządzenia zeskanowane i po rozpoznaniu w aplikacji uruchomić stworzony program.

W grze istnieją cztery rodzaje bloczków: bloczki poleceń, bloczki funkcyjne, bloczki wyzwalające i bloczki instrukcji sterujących. Umożliwia to poznanie pojęć takich jak pętle, instrukcje warunkowe, zmienne, funkcje, parametry itp.

W aplikacji Scottie Go zastosowano charakterystyczne dla gier komputerowych mechanizmy grywalizacji, ciekawe zadania logiczne i łamigłówki, pomagające utrzymać zainteresowanie graczy, wynagradzając ich wysiłki w znany i lubiany przez nie sposób

Grę Scottie Go otrzymano dzięki rządowemu wsparciu z programu Laboratoria Przyszłości.

#scoottiego #Labolatoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości #programowanie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmusmiley

Kolo_Robotyki.mp4