liczba odwiedzin: 3811985

PSYCHOLOG

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI PSYCHOLOGICZNEJ

W dniach 25-29.01.2021r. odbył się tydzień profilaktyki psychologicznej. Psycholog Karolina Bartusiak odwiedziła wszystkie klasy 1-3 i rozmawiała z nimi na temat pracy psychologa, emocji/ uczuć oraz ich wyrażania. Każdy bowiem ma prawo do ich wyrażania jednak klucz społeczny mówi o tym, aby kumulacja emocji nie powodowała gwałtownych zmian w zachowaniu. Każde nadmierne przeżywanie może zostać omówione z psychologiem. Zostanie zaproponowany sposób na regulację trudnych reakcji.

Dzieci dowiedziały się , gdzie szukać pomocy i jakie są podstawowe zasady pracy psychologa (poszanowanie praw, zaufanie, tajemnica rozmów). Ważną kwestią poruszoną było również zaufanie w klasie, tolerancja/akceptacja oraz poczucie bezpieczeństwa. Te zasady budują zespół i stwarzają możliwości rozwojowe. Uczniowie chętnie wypowiadali się na zadawane pytania, byli aktywni i czekają na kolejne spotkania, które odbędą się w najbliższym możliwym czasie - w formie warsztatowej.