FESTYN RODZINNY "Cała Polska czyta dzieciom” WARSZTATY W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo - Krajoznawczego "Bądźmy przyjaciółmi przyrody". Walentynki KARNAWAŁ WOŚP JASEŁKA 2018 PRZEDSTAWIENIE "WIELCY RODACY' SZLACHETNA PACZKA 2018 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH APEL Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Rekord w resuscytacji 16 X 2018 Dzień Edukacji STYPENDIA BURMISTRZA MIASTA ZGORZELEC Narodowe Czytanie ŚWIATOWY DZIEN TABLICZKI MNOŻENIA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

FESTYN RODZINNY

I po festynie…

W sobotę -27.05.2019r., przy Szkole Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu odbył się coroczny festyn rodzinny „U Korczaka”. Także i  tym razem pogoda dopisała. Nie zabrakło tego dnia atrakcji, z których mogli skorzystać tłumnie przybyli goście.

Tuż po godzinie 11.00 pani dyrektor- Dorota Wilczyńska- Woś, powitała zgromadzonych i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.

W części artystycznej, która odbyła się na boisku szkolnym, uczniowie poszczególnych klas prezentowali swe wokalne, taneczne i aktorskie talenty. Wszystkie występy były świetnie przygotowane, a mali wykonawcy dostarczyli zgromadzonym widzom wiele emocji i wzruszeń.  W tym roku dedykowano je mamom w przeddzień ich święta.

Na festynie nie zabrakło również strażaków  z KPPSP oraz policjantów z KPP w Zgorzelcu. Zainteresowani mogli zamienić słów kilka z funkcjonariuszami, dowiedzieć się szczegółów   dotyczących  ich pracy oraz „od środka” przyjrzeć się wyposażeniu radiowozu i wozu strażackiego.

Od lat niesłabnącym zainteresowaniem  cieszy się loteria fantowa, tak było i w tym roku.  Nie zabrakło  stoisk kulinarnych, przy których można było spróbować smakołyków  m.in.: wspaniałych pierogów, kiełbasek czy domowych wypieków.

Festyn rodzinny, podobnie jak w latach poprzednich, okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, szczególnie rodziców ,uczniów i nauczycieli ze SP nr 3, udało się zorganizować to przedsięwzięcie z niezwykłym rozmachem i wieloma atrakcjami.

Ogromne podziękowania należą się organizatorom, sponsorom oraz tym, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy.