UNICEF W SP3 CERTYFIKAT MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W KLASIE VIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W KLASIE VIE UNICEF 2019 DYPLOM UNICEF 2020

UNICEF W SP3

Od kwietnia 2011 SP nr3 jest członkiem Klubu Szkół UNICEF. Koordynatorem jest Anetta Halicka.

W ubiegłym roku wzięliśmy udział w akcji UNICEF „SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA” II edycja. Obecnie bierzemy udział w projekcie „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”, nad którym honorowy patronat objęła Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

- pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne,

- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

Koordynator przedstawił program na Radzie Pedagogicznej dyrekcji i nauczycielom. Następnie wychowawcy klas zapoznali rodziców z wyżej wymienioną akcją.

Na lekcjach nauczyciele przeprowadzili losowanie krajów, z których będą pochodzić wykonywane laleczki. W klasach odbyły się lekcje poświęcone tym krajom. Uczniowie pracowali z mapą, w Internecie poszukiwali informacji, wykonywali prezentacje.

Następnym krokiem było szycie laleczek. Spotkało się to z ogromnym zainteresowaniem ze strony całych rodzin. W projekt zaangażowali się rodzice, dzieci i dziadkowie. Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Z każdym dniem przybywały kolejne laleczki – prawdziwe dzieła sztuki.

Postanowiliśmy wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. I tu pojawił się problem, którą wybrać spośród tak wielu. Wspólnie / uczniowie wraz z nauczycielami/ , zadecydowaliśmy, że wystawimy laleczkę o imieniu Fumi, pochodzącą z Grenlandii, wykonaną przez ucznia klasy IV.

Wreszcie nadszedł czas na zorganizowanie zbiórki funduszy na rzecz dzieci w Sierra Leone. I tu również rodzice pokazali, że możemy na nich liczyć, a los biednych dzieci jest im nieobcy. Każdy chciał zaopiekować się laleczką i w ten sposób uratować życie dzieci. W wyniku zbiórki uzyskaliśmy kwotę 1000zł, która w dniu 22.02.2012 została przelana na konto UNICEF. Wszystkim bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i gorące serce.