XV Dolnośląski Festiwal Nauki ROK JANUSZA KORCZAKA 2012 KONKURS TOPIK ,,W KRAINIE ŁUŻYCKICH WÓD I MOKRADEŁ" XII POWIATOWY KONKURS BOŻONARODZENIOWY POŻEGNANIE SZÓSTOKLASISTÓW Zajęcia z Pierwszej Pomocy Niech się święci 3 Maja! Zabawy karnawałowe Jasełka Spotkanie z pisarką Święto Odzyskania Niepodległości Dzień Edukacji Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013. OGÓLNOPOLSKI KONKURS ,,MEDITEST OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY ,,Klio 2012" MIEJSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III ZAWODY PŁYWACKIE - nasze pływaczki najlepsze! ELIMINACJE SZKOLNE DO MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. ,,Twoja wiedza i czujka czadu w domu,tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu IX Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego klas I-III pod hasłem „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”.Etap szkolny SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS IV-VI ELIMINACJE MIEJSKIE XV EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO POWIATOWY TURNIEJ MATEMATYCZNY KLAS VI XI Rodzinny Konkurs Wielkanocn WIELKI FINAŁ AKCJI ,,SZCZEKAMY NA DOM" Miejski Konkurs Recytatorski klas I-III Finał Subregionalny Konkursu ,,Uczę się bezpiecznie żyć" XIII Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekologiczny klas V XI POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny MINI EURO FESTYN

FESTYN

W sobotę (15 czerwca 2013 r.) na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu odbył się festyn rodzinny „U Korczaka”.

Pogoda dopisała, goście odwiedzający również. Było tłoczno i gwarno, wesoło i głośno oraz niezwykle kolorowo. Rodziców i gości bawili uczniowie szkoły, którzy – w pięknych, barwnych strojach – prezentowali swoje talenty artystyczne.

Bawiono się wspaniale. Festyn obfitował w liczne atrakcje, z których korzystali odwiedzający szkołę,loteria fantowa była jedną z nich. Odwiedziły nas mażoretki z zaprzyjaźnionej szkoły z Porajowa, które wspólnie z dziewczynkami z naszej szkoły w przepięknych strojach zaprezentowały wspaniały układ.

Dmuchana zjeżdżalnia Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Wspólnota” przeżywała oblężenie przez najmłodszych uczestników festynu. Odbyła się licytacja piłki i kalendarza z podpisami wicemistrzów Polski koszykarzy PGE Turów oraz licytacja obrazu olejnego Adama Szymeckiego – ucznia szkoły.

Policja znakowała rowery oraz inne wartościowe przedmioty uczniów i innych uczestników festynu.

Straż Pożarna zaprezentowała gaszenie „symulowanego” pożaru. Goście festynu mieli okazję przekonać się, że kuchnia w SP 3 jest bardzo smaczna – pierogi rozeszły się w ekspresowym tempie. Ciasta upieczone przez rodziców były przepyszne, a rodzice: wspaniali, świetni,najlepsi na świecie i bardzo zaangażowani w organizację.

Główny cel festynu, jakim była integracja szkoły ze środowiskiem lokalnym, wspaniała zabawa oraz zdobycie funduszy na zakup trybun na boisko szkolne został osiągnięty.

Dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę zarówno przed festynem (dostarczenie fantów,przygotowanie i rozstawienie niezbędnego sprzętu,a później uprzątnięcie po festynie ) oraz tym, którzy podczas festynu pracowali na jego rzecz.

Dorota Wilczyńska - Woś

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu