Świetlicowy pamiętniczek 2022/2023

Udanych wakacji! Bawcie się bezpiecznie i do zobaczenia we wrześniu!

Nauczyciele Świetlicy

Koniec roku szkolnego był świętowany również w naszej świeicy. Rozstrzygnięty został konkurs "Najaktywniejszy, najpracowitszy", a dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, adekwatnie do swojego zaangażowania w życie świetlicy.

Nowością w naszej świetlicy są zajęcia muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem piłek gimnastycznych jako bębnów zainicjowane przez Panią Agnieszkę. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, a podczas festynu rodzinnego dzieci mogły się pochwalić nowymi umiejętnościami.

Przez cały rok szkolny zachęcamy naszych uczniów do podejmowania aktywności w świetlicy. Starania dzieci są doceniane poprzez comiesięczne ogłoszenie dzieci najaktywniejszych i najpracowitszych. W nagrodę uczniowie otrzymują drobne upominki za chęci i podjęty wysiłek.

Ogromną popularnością cieszy się także kącik czytelniczy, w którym dzieci w spokoju mogą poczytać czy porozmawiać w odległości od rozbawionych kolegów i koleżanek.

Oprócz zabawy na świeżym powietrzu dzieci spędzają czas na ciekawych zajęciach z wykorzystaniem różnych zabawek. w tym dużego memory przygotowanego przez wychowawców świetlicy.

Wiosna zawitała do Zgorzelca już w pełnej okazałości. Zatem i w naszej świetlicy zmienił się już wystrój na kolorowy, wiosenny i ciepły. Nie zabrakło przy tym upominków dla rodziców z okazji ich świąt: dnia mamy i dnia taty.

"Śpiewać każdy może, trochę lepiej, trochę gorzej". Śpiewamy i w świetlicy, ale zajęcia muzyczne to nie tylko nauka piosenek czy karaoke. To także tańce i zabawy ruchowe przy muzyce. A przede wszystkim - to świetna zabawa i dużo śmiechu!

Niezmiennym punktem czasu przed Świętami Wielkanocnymi są przygotowania do świetlicowego kiermaszu wiosennego. Dzieci chętnie pracowały nad przygotowaniem pięknych ozdób świątecznych, a sam kiermasz cieszył się niemałą popularnością w naszej szkole.

Stałą aktywnością naszych uczniów są zajęcia konstrukcyjne, podczas których dzieci rozwijają swoją cierpliwość, umiejętność planowania oraz kreatywność i wyobraźnię. Popularnością cieszą się zarówno klocki, jak i domino czy karty.

Zaraz po powrocie z ferii zimowych do naszej świetlicy powrócił śmiech dzieci i dobra zabawa. Nie zabrakło również licznych zajęć plastycznych.

Pierwsze półrocze dobiega końca, wszytkie dzieci przeżywają zbliżające się ferie zimowe. Nie oznacza to jednak nudy w naszej świetlicy. Pogoda nas nie rozpieszcza opadami śniegu, więc tworzymy liczne zimowe dekoracje i prace plastyczno-techniczne.

Zajęcia kontrukcyjne to nic innego jak budowanie z klocków, patyczków, kart. Wyobraźnia dzieci nie zna granic i powstają niesamowite budowle zaczynając od węży domina (i idzie to dzieciom co raz lepiej) poprzez domy czy zoo, a kończąc na pojazdach i budynkach.

Codziennością naszej pracy z dziećmi są oferty różnych zajęć lub zabaw. Ponadto dzieci mają również czas na zabawę swobodną, podczas której ćwiczą swoje umiejętności współpracy, kreatywność, umiejętność dochodzenia do kompromisu i oczywiście świetnie się bawią.

Nowością w naszej świetlicy jest wolontariat. Starsi uczniowie w ramach wolontariatu przychodzą do naszych Świetliczaków, by spędzić z nimi czas, pobawić się, porozmawiać lub zorganizować zajęcia. Młodsi uczniowie bardzo lubią te spotkania, a oferowane przez ósmoklasistów zabawy cieszą się dużym powodzeniem.

Grudniową tradycję stanowi także organizacja świetlicowego kiermaszu świątecznego. Dzieci podczas zajęć plastycznych i technicznych samodzielnie wykonują piękne ozdoby świąteczne, które następnie można nabyć podczas kiermaszu.

Wspólnie z grudniem w świetlicy zawitały również piękne dekoracje i choinka, którą dzieci samodzielnie przystroiły. Nie mogło też zabraknąć upominków mikołajkowych, które sprawiły nam wszystkim ogromną radość, a nowe gry cieszą niegasnącą dotąd popularnością.

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono Festiwalem Piosenki Patriotycznej. W świetlicy dzieci chętnie pochwaliły się swoimi umiejętnościami i odśpiewały piosenki, które ćwiczyły w klasach. Zostały również wykonane piękne dekoracje w barwach narodowych.

Jesień w naszej świetlicy minęła pod znakiem wielu aktywności. Dzieci chętnie bawiły się i pracowały. Zawiązywaniu i odnawianiu przyjaźni nie było końca, a wszystkiemu temu towarzyszyły godziny śmiechu i radości.