10 II 2015 Dzień Bezpiecznego Internetu

10 lutego 2015 roku w naszej szkole uczniowie klasy 6b pod opieką p. K.Bartusiak oraz p. J.Płatek przygotowali uroczyste apele z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Tego dnia uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z niebezpieczeństwami jakie mogą spotkać każdego nastolatka. Aktorzy wcielili się w barwne role, które miały ukazać codzienność każdego młodego człowieka oraz zagrożeń jakie są w Internecie. Niekontrolowane spędzanie czasu przed komputerem może odizolować od świata realnego, może zatracić poczucie czasu, obowiązku oraz spowodować utratę realnych znajomości. Bezmyślne korzystanie ze stron internetowych grozi utratą cennych danych oraz uszkodzeniem domowego komputera. Zamieszczanie prywatrnych informacji oraz zdjęć na portalach społecznościowych może być powodem "HEJTERSTWA", wyśmiewania oraz zaniżenia poczucia własnej wartości. Należy pamiętać o zaporach bezpieczeństwa i szczerych rozmowach na temat treści przeczytanych oraz umieszczanych w Internecie.

DROGI RODZICU,

Prosimy pamiętać o stałej kontroli rodzicielskiej, ustalonym czasie przebywania w wirtualnym świecie, selekcji zdobytych informaji oraz zachowaniu prywatności w sieci.

UCZNIOWIE,

Lepiej cieszyć się realnym życiem i je organizować niż uciekać w świat nierealny, złudny i zgubny.

Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziekujemy aktorom, którzy przepięknie zagrali ustalone role i przekazali swoim kolegom i koleżankom cenną lekcję na przyszłość.

Aktorzy występujący w przedstawieniu to:

Natalia Mencel - w roli matki

Maksymilian Sieduń – w roli ojca

Maja Przeniosło- w roli Kasi

Adrianna Adamiec– w roli koleżanki Sandry

Magdalena Starczewska– w roli koleżanki Ani

Wiktoria Sianowska – w roli "złych treści"

Wiktoria Kowalska – w roli "uzależnienia"

Sandra Rynkiewicz- w roli "Spamu"

Szymon Strykowski- w roli 'Oszusta"

Marcel Mielnik – w roli "Wirusów"

Przygotowała: K.Bartusiak