ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 im.

J anusza Korczaka w Zgorzelcu

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości     Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości.

Dla upamiętnienia 99 rocznicy, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjalnej przedstawili wzruszającą lekcję historii przygotowaną pod kierunkiem pani Agnieszki Kulikowskiej.

Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy oraz informacji historycznych przekazanych poprzez bogatą prezentację multimedialną, a także inscenizację, przybliżającą postać twórcy Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego. Przedstawienie uzupełniały pieśni patriotyczne takie jak „My pierwsza brygada”, „Pieśń o wodzu miłym” w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego „Trójeczki” pod kierownictwem pani Elżbiety Kilian. Zebrani mieli okazję do wspólnego zaśpiewania hymnu państwowego oraz wysłuchania wzruszających piosenek patriotycznych „ Miejcie nadzieję” i „ Taki kraj” zaprezentowanych przez solistów: Patrycję Wojciechowską (3a gimnazjum), Tomka Tomaszewskiego(6d), Aleksandrę Bohonos( 7d), Kaję Kopiejek(6c), i Igę Kazimierską(6c) .

Całość wydarzenia uzupełniła dekoracja sali przygotowana przez panią Beatę Zawadzką.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Dorota Wilczyńska-Woś podziękowała wszystkim uczestnikom apelu oraz podkreśliła, że niełatwo jest zrozumieć takie pojęcia jak wojna czy niewola, ale właśnie poprzez organizację takich uroczystości możemy choć trochę przybliżyć te zagadnienia oraz uczyć patriotyzmu i szacunku dla Ojczyzny.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ I FILMIKÓW VIDEO.

VID-20171110-WA0027.mp4           VID-20171110-WA0028.mp4