FESTYN RODZINNY "Cała Polska czyta dzieciom” WARSZTATY W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo - Krajoznawczego "Bądźmy przyjaciółmi przyrody". Walentynki KARNAWAŁ WOŚP JASEŁKA 2018 PRZEDSTAWIENIE "WIELCY RODACY' SZLACHETNA PACZKA 2018 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH APEL Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Rekord w resuscytacji 16 X 2018 Dzień Edukacji STYPENDIA BURMISTRZA MIASTA ZGORZELEC Narodowe Czytanie ŚWIATOWY DZIEN TABLICZKI MNOŻENIA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Dzień Edukacji

Z  okazji Dnia Edukacji życzymy Wam Drodzy Nauczyciele oraz wszystkim pracownikom szkoły...

,,...Niech Wam nie zabraknie nigdy zdrowia,

niech szkoła w dom się wspólny zmienia!

Praca wychowawcy to praca niełatwa,

bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.

Kocha ona figle i chętnie się czubi,

lecz stroni od książki,uczyć się nie lubi.

Trzeba dużo zdrowia,dużo czasu stracić,

aby umysł ucznia rozwinąć,wzbogacić,
który gdy dorośnie,dopiero zrozumie,

jak jest w życiu ciężko,gdy się mało umie..."

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2018

Dnia 15.10.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka odbyła się akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysty apel miał miejsce w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 5b i 5e pod kierunkiem pani Jolanty Fleszar. Młodzi aktorzy słowem i gestem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Były przemówienia, wiersze i humorystyczne scenki traktujące o szkole.

Nie zabrakło także tańca z udziałem Mażoretek przygotowanych przez panią Małgorzatę Tabiś oraz piosenek wykonanych przez szkolny chórek „Trójeczki” pod kierunkiem pani Elżbiety Kilian. Zespół wokalny zaprezentował trzy tematyczne piosenki pt. „Dzień nauczyciela”, „Dziś życzeń wiele” oraz „Przepraszamy was za wszystko”. O odpowiednie nagłośnienie w czasie apelu zadbali chłopcy z klas ósmych Bartosz Suski i Paweł Waszkowiak.

Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. W końcowym etapie apelu każdy z nauczycieli otrzymał symboliczną różyczkę. Na zakończenie pierwszej i drugiej tury uroczystości głos zabrała pani dyrektor Dorota Wilczyńska-Woś oraz pani vicedyrektor Marzenna Bartczak, które mówiły o trudnej ale jakże  pięknej i owocnej pracy pedagoga dziękując nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie  w pracę dydaktyczną i wychowawczą uczniów naszej szkoły oraz życząc im wielu sił i wytrwałości na dalsze lata pracy w tym wyjątkowym zawodzie.