FESTYN RODZINNY "Cała Polska czyta dzieciom” WARSZTATY W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo - Krajoznawczego "Bądźmy przyjaciółmi przyrody". Walentynki KARNAWAŁ WOŚP JASEŁKA 2018 PRZEDSTAWIENIE "WIELCY RODACY' SZLACHETNA PACZKA 2018 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH APEL Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Rekord w resuscytacji 16 X 2018 Dzień Edukacji STYPENDIA BURMISTRZA MIASTA ZGORZELEC Narodowe Czytanie ŚWIATOWY DZIEN TABLICZKI MNOŻENIA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Narodowe Czytanie

W piątek, 7 września uczniowie klasy I, IV, V, VIII i gimnazjaliści wraz z nauczycielami wzięli udział w szóstej już edycji Narodowego Czytania. W tym roku uroczyste odczytanie wybranych fragmentów "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego odbyło się w sali gimnastycznej. Mimo, iż powieść Żeromskiego jest lekturą omawianą w szkole średniej, uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, kim był Cezary Baryka i dlaczego ważna okazała się dla niego podróż do Polski.
Narodowe Czytanie ponownie uświadomiło wszystkim, że jest to wspaniała okazja do popularyzowania dzieł kultury polskiej.