FESTYN RODZINNY "Cała Polska czyta dzieciom” WARSZTATY W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo - Krajoznawczego "Bądźmy przyjaciółmi przyrody". Walentynki KARNAWAŁ WOŚP JASEŁKA 2018 PRZEDSTAWIENIE "WIELCY RODACY' SZLACHETNA PACZKA 2018 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH APEL Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Rekord w resuscytacji 16 X 2018 Dzień Edukacji STYPENDIA BURMISTRZA MIASTA ZGORZELEC Narodowe Czytanie ŚWIATOWY DZIEN TABLICZKI MNOŻENIA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

JASEŁKA 2018

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. Wprowadzając całą społeczność uczniowską w świąteczny nastrój 21 grudnia 2018r. uczniowie klasy III „a”, II „a” pod opieką p. Agnieszki Sułkowskiej zaprezentowali swoje umiejętności wokalno – recytatorskie w inscenizacji pt. „Ziarenko czułości”. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa, którzy szukali miejsca do schronienia na noc. Po bezowocnych poszukiwaniach, znaleźli w końcu schronienie w ubogiej stajence. I właśnie tutaj przybyli pastuszkowie, aby skłonić się nisko małemu dzieciątku. Tutaj też swój hołd i dary złożyli trzej mędrcy świata. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami śpiewanymi przez uczniów klasy III „a”, II „a” oraz dziewczyny ze szkolnego chóru "Trójeczki". Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, ich rodziców i nauczycieli opłaciło się , gdyż przedstawienie wywarło ogromne wrażenie i poruszenie wśród publiczności. W tym magicznym klimacie wszyscy zasiedli w swoich klasach do stołów wigilijnych, złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem.

OPRACOWAŁA : p.Agnieszka Sułkowska