„Stań po Zielonej Stronie Mocy” Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Sport Łączy Teatr ,,A-le Draka" Współpraca z Tierpark Goerlitz VIII Miejski Konkurs Matematyczny ,,Młody Matematyk" XVI Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekologiczny klas piątych. Powiatowy Konkurs Przyrodniczy TEATR ,,ALE DRAKA" MŁODY MATEMATYK ALE DRAKA XI powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

XVI Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekologiczny klas piątych.

„Ucząc się matematyki dostrzegamy

problemy związane z ekologią”

26 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Węglińcu odbył się XVI Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekologiczny klas piątych.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli zaproszeni goście: zastępca burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec- Tadeusz Chłopecki, członkowie Rady Rodziców oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Węgliniec.

W konkursie wzięło udział 12 zespołów 3-osobowych reprezentujących szkoły podstawowe powiatu zgorzeleckiego: Bogatynia- Szkoła Podstawowa nr 1, Bogatynia- Szkoła Podstawowa nr 5, Czerwona Woda, Dłużyna Dolna, Opolno Zdrój, Osiek Łużycki, Pieńsk, Porajów, Ruszów, Sulików, Węgliniec i Zgorzelec- Szkoła Podstawowa nr 3.

Uczniowie indywidualnie rozwiązywali 5 zadań matematycznych o tematyce ekologicznej. Podczas konkursu uczestniczące szkoły dokonały prezentacji swoich działań w zakresie ekologii. Różnorodne i ciekawe formy na pewno posłużą wymianie doświadczeń i kształtowaniu współodpowiedzialności za stan środowiska.

Wyniki konkursu- część indywidualna:

I miejsce- Paweł Kędzior SP nr 3 Zgorzelec

II miejsce- Sandra Szeliga SP Pieńsk

III miejsce- Wojciech Kurasiewicz SP Sulików

Część zespołowa (suma punktów 3 uczniów danej szkoły):

I miejsce- SP Węgliniec

II miejsce- SP Pieńsk

III miejsce- SP nr 3 Zgorzelec

Nagrody dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Węgliniec, Bank Spółdzielczy w Pieńsku i Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Puchary dla zwycięskich drużyn ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec.

Konkursowe spotkania w Szkole Podstawowej w Węglińcu są dla uczniów dobrą okazją do wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami a nauczycielom umożliwiają wymianę doświadczeń i nawiązywanie współpracy.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom gratulujemy. Dziękujemy sponsorom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

W imieniu organizatorów:

Irena Piechota