ŚWIĘTO SZKOŁY 2018

Dzieci, dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia, i dążcie do sławy.                                                                         Coś z tego zawsze wyniknie.”

Janusz Korczak

Tegoroczne święto szkoły przybrało niespotykaną dotąd formę. W środę 25.04.2018r. uczniowie klasy 7a pod kierunkiem pani Beaty Kiełpińskiej-Slepczenko podjęli inicjatywę, której celem była popularyzacja wiedzy na temat życia i twórczości patrona szkoły Janusza Korczaka.
W 38 rocznicę nadania szkole imienia Janusza Korczaka uczniowie przygotowali przedstawienie w formie teleturnieju, w którym dwie 4-osobowe drużyny , po krótkiej naradzie musiały odpowiedzieć na zadane przez prowadzących pytania, takie jak:
v  Kiedy i gdzie urodził się, a potem umarł Janusz Korczak?
v  Jak brzmi prawdziwe nazwisko naszego patrona i kim był jego ojciec?
v  rodziny?  Ile lat miał , gdy zmarł mu ojciec i co musiał robić, aby pomóc matce w utrzymaniu
v  Jakie studia ukończył i gdzie pogłębiał swoją wiedzę?
v  Dlaczego Janusz Korczak został lekarzem?
v  Co oprócz leczenie i opieki nad dziećmi interesowało Korczaka?
v  Czym zajmował się Korczak w latach 1926-1930?

Uroczystość zapoczątkowana przez grupę taneczną „Mażoretek” urozmaicona była piosenkami szkolnego zespołu wokalnego „Trójeczki”, a także recytacją wierszy, które zaprezentowały uczennice klasy 7a : Julia Piątczak, Julia Pławska, Iga Kobus ;uczennice klasy 4a: Kornelia Zajączkowska, Weronika Wójcicka, Kinga Kulas, Julia Kozicka; z klasy 5b Zuzanna Grymuza i 4e Zofia Gieracka.
W trakcie naszego święta widzowie mogli podziwiać taneczny występ dwóch par : Laury Posłucznej(7d) i Antka Fronczaka(6d) oraz Julii Pławskiej(7a) i Kacpra Charyszyna(7a).
W przedstawieniu ważną rolę odegrały także Patrycja Monik i Marta Niechciał z klasy 6a oraz śpiewające wakacyjną piosenkę czteroklasistki: Zuzia Szpond, Gosia Korbut, Marta Partyka, Klaudia Mazurkiewicz, Zosia Gieracka, Oliwia Stankiewicz, Dominika Niewiadomska. Nad ustawieniem sprzętu i odpowiednim nagłośnieniem całego przedstawienia dbali chłopcy z klasy siódmej: Filip Witkowski, Paweł Waszkowiak i Bartosz Suski.