JASEŁKA

2017 FILMIK

Dnia 22 grudnia 2017r., jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klasy 3a pod opieką pani Jolanty Papuczys wraz ze szkolnym zespołem wokalnym „Trójeczki” pod kierunkiem pani Elżbiety Kilian.

O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się na salę gimnastyczną, w której odbyło się przedstawienie. Od razu w oczy rzuciła się piękna sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłobkiem. Przedstawianie rozpoczęło się muzycznym wystąpieniem szkolnego zespołu „Trójeczki”. Jasełka opowiadały o narodzeniu się Jezusa w stajence i składaniu dzieciątku oraz jego rodzicom darów przez pasterzy. Z ciekawością oglądaliśmy przedstawienie, które były urozmaicane przez wspólne śpiewanie kolęd dzieci występujących, członków zespołu wokalnego oraz widzów . Na zakończenie mali aktorzy złożyli wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Cała publiczność wynagrodziła ich gromkimi brawami. Pani dyrektor Dorota Wilczyńska –Woś podziękowała uczestnikom za występ i życzyła Wesołych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim obecnym.

Jasełka były niesamowite. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, zebrani mieli okazję do wspólnego kolędowania wraz ze szkolnym chórkiem a wspaniała sceneria dopełniała całe przedstawienie.