Regulamin Konkursu Artystycznego „Ej to nie żart! To przemoc” §1. Postanowienia ogólne Niniejszy regula...
Nowa galeria ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria NIETYPOWA LEKCJA W KLASIE 1B została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria KONCERT MUZYCZNY została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria BEZPIECZNE FERIE została dodana do albumu fotograficznego
Selektywna zbiórka baterii w naszej szkole
Bateria to zmagazynowana energia chemiczna zamieniana w energię elektryczną. Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione substancje są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź - co gorsza - na dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego też należy je oddzielać od zwykłych śmieci poprzez segregację „u źródła”, czyli bezpośrednio po ich wykorzystaniu.
Nie zapominaj o „ukrytych” bateriach.
Baterie są wszędzie tam, gdzie możesz usłyszeć dźwięk i/lub zobaczyć światło, a więc w zabawce, kartce pocztowej, budziku, latarce, aparacie fotograficznym itp. Czasami baterii tych nie można ani wymienić na nowe, ani usunąć. Dlatego w procesie utylizacji cały produkt traktowany jest jako odpad niebezpieczny. Pamiętaj o tych przedmiotach i nie wyrzucaj ich do pojemnika na śmieci wraz z innymi odpadami. Zbieraj zużyte baterie do oddzielnych pojemników. W ten sposób zadbasz o środowisko.
W naszej szkole zbieramy zużyte baterie .
Przynoś zużyte baterie do szkoły i wrzucaj do pojemnika, który znajduje się na I piętrze przy sklepiku lub gromadź baterie w klasie w wyznaczonym przez wychowawcę miejscu . Jeżeli umieścicie baterie w woreczku razem z informacją o swoim imieniu i nazwisku,klasie możecie liczyć na nagrodę indywidualną lub zbiorową. Za każdy zebrany kilogram baterii nasza szkoła otrzyma 1 punkt, a zgromadzone punkty możemy także zamienić na nagrody: pomoce naukowe, sprzęt sportowy i elektroniczny itp.
Pamiętaj!
Zbierając baterie, dbasz o środowisko,w którym żyjesz.
Nic nie tracisz, a możesz jedynie zyskać.Pomyśl o tym.
W roku szkolnym 2015/2016 zebraliśmy
566 kg baterii i tym samym zdobyliśmy tytuł
,, Mistrza Polski''
Wolontariusza o najmocniej bijącym sercu bateryjnym
I Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Edukujemy-Pomagamy w grupie konkursowej
,, Pomagamy-jak szlachetne pszczółki''
Dziękujemy za wspaniałą ekologiczną postawę i chronienie środowiska naturalnego oraz wsparcie dla SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce.
Koordynator projektu
Beata Michalczuk-Walczak