SZKOLNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej to w naszej szkole dalsza część obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Dzisiaj na 2. i 3. lekcji mogliśmy wysłuchać znanych i lubianych piosenek oraz pieśni patriotycznych.

Rozpoczęliśmy od zaśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego’’, obejrzeliśmy piękny występ uczennic tańczących ze wstążkami oraz wysłuchaliśmy gościnnego występu uczennicy Klaudii Kujawy z zaprzyjaźnionego liceum.                              Konkurs podzielony był na dwie tury, a na każdej z nich jury wyłoniło miejsce pierwsze- nagrodą główną było wyjście do kina dla całej klasy, jak i po dwa wyróżnienia.

Podczas pierwszych zmagań wygrała klasa 6b, a wyróżnienia dostała klasa 5b i 5a. W drugiej turze konkursu główną nagrodę przyznano klasie 5e oraz wyróżnienia dla klasy 6c i 8b. Pozostałe klasy dostały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Podczas obrad jury klasa 5e dodatkowo zaśpiewała ,,Rotę’’, a przez cały konkurs mogliśmy oglądać przygotowaną prezentację na tę okazję.

Premierowy konkurs zakończył się sukcesem, a my już czekamy na kolejną, przyszłoroczną edycję.